Rekrutacja do żłobka – Warszawa, Gocław i Mokotów

Drodzy Rodzice, szukacie prywatnego żłobka dla Waszej pociechy? Rekrutacja obejmująca żłobki Stefcio Lewcio jest otwarta przez cały rok. Ulica Podbipięty 62a, Biały Kamień 7 (Żłobki Mokotów)  i ulica 21 Pułku Piechoty Warszawy 11 (Żłobek Gocław) to lokalizacje, w których znajdują się nasze placówki. Zasady rekrutacji w obu miejscach przebiegają w ten sam sposób, dlatego wystarczy wybrać dowolny żłobek i umówić się na spotkanie. 

Zasady rekrutacji do prywatnego żłobka Stefcio Lewcio

Rekrutacja do żłobka Stefcio Lewcio trwa przez cały rok i mogą w niej brać udział dzieci w wieku od 5. miesiąca życia do 3 lat. Dziecko można zapisać w dowolnym miesiącu. Jeśli w naszym żłobku pojawi się wolne miejsce, maluch będzie mógł rozpocząć uczęszczanie do placówki.

 

Podczas spotkania w jednym z naszych żłobków, odpowiemy na każde Państwa pytanie, a po podjęciu decyzji o zapisaniu dziecka, zwrócimy się z prośbą o wypełnienie i złożenie karty informacyjnej o dziecku, która zawiera dane malucha i rodziców/opiekunów, dane na temat zdrowia dziecka oraz ogólne informacje o dziecku.

 

Abyśmy przyjęli dziecko do grona Lwiątek, potrzebujemy, aby zaakceptowali Państwo nasz regulamin i podpisali umowę (dotyczy to zarówno pakietu całodniowego, jak i pakietu na pół dnia). Umowa na świadczenie usług opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych zawierana jest na czas nieokreślony. Umowa określa opłaty (czesne, opłata wpisowa, opłata za wyżywienie), obowiązki żłobka i rodzica, warunki rozwiązania umowy i inne niezbędne informacje. 

Jak przebiega rekrutacja?

Rekrutacja do prywatnego żłobka Stefcio Lewcio jest znacznie mniej skomplikowana niż przebieg rekrutacji w placówkach publicznych. W związku z tym, że proces rekrutacji przebiega sprawnie, jest to mniejszy stres dla rodzica i dziecka. Wystarczy zadeklarować, że maluch będzie uczęszczał do prywatnej placówki, złożyć odpowiednie dokumenty i opłacić wpisowe, które jest kosztem wyprawki dziecka na cały jego pobyt w żłobku.

 

W procesie rekrutacji liczy się kolejność zgłoszeń, dlatego warto zapisać dziecko jak tylko będą Państwo gotowi wysłać je na Lwią przygodę. Rezerwację gwarantujemy zawsze po dokonaniu opłaty wpisowego. Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania na temat zasad i przebiegu rekrutacji? Zapraszamy do kontaktu z nami – chętnie rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Rekrutacja żłobki warszawa - zapisz swoje dziecko do Lwiątek już dziś!Dlaczego warto zapisać dziecko do żłobka niepublicznego?

Żłobki Stefcio Lewcio to miejsca, w których dziecko ma możliwość dorastania, uczenia się i zabawy zgodnie z indywidualnym rytmem rozwoju – w bezpiecznej przestrzeni. Zapewniamy najwyższy standard pomieszczeń, wielki plac zabaw, nowoczesne wyposażenie i wysokiej klasy kadrę złożoną z kochających opiekunów. 

  • Nasz żłobek prywatny (Mokotów i Gocław) jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-17:30 przez cały rok – z wyjątkiem Wigilii, Sylwestra i Wielkiego Piątku. 
  • Mamy małe kameralne grupy, a jedna opiekunka przypada na piątkę dzieci.
  • Posiłki spożywamy o stałych porach i pijemy wyłącznie wodę. 
  • Codziennie spędzamy czas na dworze, niezależnie od pogody (w myśl skandynawskiej zasady: „Nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania”).
  • Prowadzimy żłobki i punkty opieki dziennej w oparciu o fundamenty pedagogiki Marii Montessori i Jespera Juula.
  • Tworzymy programy dydaktyczne i scenariusze mądrych zabaw z dziećmi w wieku 0-3.
  • Nasze zajęcia obejmują plastykę, warsztaty kulinarne, ćwiczenia logopedyczne, multisensorykę, ogrodnictwo, gimnastykę korekcyjną, rytmikę i umuzykalnienie oraz język angielski.

Rekrutacja do żłobka Stefcio Lewcio - dlaczego warto?W Stefcio Lewcio nie ma miejsca na nudę – nasz żłobek niepubliczny (Warszawa) co miesiąc przygotowuje autorski plan dydaktyczny, nad którym czuwają profesjonalni konsultanci. Dzięki temu każdy tydzień ma odrębny temat, a każdy miesiąc jest pełen przygód. Lwiątka uczestniczą w warsztatach kulinarnych i multisensorycznych, a do naszego żłobka niepublicznego przychodzą z wizytami artyści, muzycy i nauczyciele języka angielskiego.

Rekrutacja i adaptacja w żłobku

Żłobek prywatny Stefcio Lewcio, którego siedzibą jest Warszawa, przywiązuje dużą wagę do tego, by wszystkie Lwiątka czuły się u nas kochane i bezpieczne. Niezwykle ważna jest dla nas bliskościowa adaptacja, która pozwala maluchowi zaakceptować rozstanie z rodzicami. 

 

Adaptacja w Stefcio Lewcio odbywa się w każdą środę przed początkiem miesiąca, w którym zaczynamy żłobkową przygodę. Spotykamy się wtedy z jednym rodzicem i dzieckiem – w ciągu 60 minut bawimy się z nowym Lwiątkiem, podczas gdy rodzic przekazuje opiekunom informacje na temat dziecka (w tym celu warto wcześniej wypełnić Kartę informacyjną).

Następnego dnia, w czwartek, również spotykamy się na 60 minut, lecz po 30 minutach prosimy rodzica o opuszczenie sali, aby Ciocie mogły spędzić czas sam na sam z Lwiątkiem. W piątek zapraszamy żłobkowicza na 2 godziny wspólnej zabawy i przytulania, a od poniedziałku możemy zacząć całodniowe spotkania w Stefcio Lewcio. Aby adaptacja przebiegała łagodnie, zachęcamy rodziców do wcześniejszego odbioru malucha w początkowym okresie pobytu żłobku.