Zajęcia w żłobkach Stefcio Lewcio

In the Stefcio Lewcio Daycares the fun does not stop

W żłobkach Stefcio Lewcio zabawa nie ma końca

Lwiątka w żłobkach i punktach opieki dziennej Stefcio Lewcio codziennie wyruszają na wielką przygodę. Przygotowaliśmy dla nich zajęcia edukacyjne, które wypełniają ich dzień wspaniałą zabawą. Zobaczcie sami!

Nasze zajęcia

Plastyka

Zajęcia artystyczne, lekcje sztuki. Grupowe zajęcia artystyczne to zabawa, motywacja, widoczne rezultaty i mnóstwo pozytywnych emocji. Dzieci, tworząc prace plastyczne, rozwijają wyobraźnię, pomysłowość, kreatywność. Dotykanie, manipulowanie, nadawanie formy, przyklejanie, sprawia dzieciom wiele radości. Wykonywane prace pozwolą na wyrażenie swoich emocji, uczuć i komunikowanie się z otoczeniem.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej…

Metoda Montessori

Pedagogika Montessori przeciwstawia się tradycyjnemu systemowi szkolnemu, który tłumi aktywność maluchów. Jej celem jest wspieranie twórczości i spontaniczności dzieci, co prowadzi do wszechstronnego rozwoju maluchów – pod względem fizycznym, kulturowym, społecznym oraz duchowym.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej…

Podejście bliskościowe

Idea żłobków bliskościowych jest zbliżona do pedagogiki Marii Montessori. W takich żłobkach na pierwszym miejscu stawia się zawsze potrzeby dziecka, indywidualny rozwój i poczucie bezpieczeństwa. Istotna jest również bliska relacja z rodzicami i poświęcanie dużej ilości uwagi każdemu maluchowi.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej…

Warsztaty kulinarne

Gotuj we wspaniałej atmosferze z najlepszymi i najmłodszymi szefami kuchni! Wspólnie tworzymy kulinarne opowieści!  Warsztaty w żłobku Stefcio Lewcio to zajęcia kulinarne, podczas których nasze Maluszki samodzielnie tworzą przepyszne dania. Kto wybierze się z nami na pizzę do Włoch, czy przygotuje zdrowe batony? Zajęcia pobudzają wyobraźnię, kreatywność, uczą samodzielności, higieny, odpowiedzialności, a także pobudzają zmysły smaku, węchu, dotyku. Głównym celem tych zajęć jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i ich rodziców.

Ćwiczenia logopedyczne

Zajęcia, które ćwiczą wymowę, mięśnie jamy ustnej i sprawność językową. Zachęcamy dzieci do ćwiczeń logopedycznych poprzez zabawę w łamańce językowe. Prawidłowa wymowa, dobra dykcja to umiejętności często bagatelizowane. Mówienie staranne, wyraźne i płynne jest prawdziwą sztuką.

Multisensoryka

Jej zadaniem jest wspieranie rozwoju zmysłów niemowląt i większych dzieci. To zajęcia stymulujące wszystkie siedem zmysłów dziecka oraz wspierające proces integracji sensorycznej. Organizacja multisensoryki stwarza okazję do wyciszenia od nadmiaru bodźców poprzez stymulację czucia głębokiego, a stały schemat zajęć sprzyja poczuciu bezpieczeństwa i ćwiczeniom motoryki małej i dużej.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej…

Ogrodnictwo

Sezonowe zajęcia w naszym ogrodzie. Ćwiczymy motorykę małą, dużą oraz koordynację ręka-oko. Zamieniamy się w prawdziwych ogrodników – siejemy warzywa, sadzimy kwiaty, podlewamy i czekamy aż będziemy mogli schrupać własne marchewki i udekorować nasze sale kwiatami.

Gimnastyka korekcyjna

Dziecko poprzez spostrzeżenia, obserwacje i naśladownictwo zdobywa doświadczenie, następnie powoli pozbywa się początkowych błędów. Nabywa odpowiednie czucie i pamięć mięśniową, jego ruchy stają się bardziej celowe, skoordynowane, dokładne. Kształtowanie zdolności motorycznych oraz umiejętności ruchowych jest jednym z celów kierowanej aktywności ruchowej dzieci.

Rytmika i umuzykalnianie

Systematyczne obcowanie z muzyką w okresie dzieciństwa ma największy wpływ na rozwój mózgu, zdolności motoryczne i osobowość. Rozwija kompetencje społeczne, polepsza pamięć i koncentrację, daje większą swobodę komunikacji i szybszą naukę języków, pomaga w nauce przedmiotów ścisłych, uwrażliwia na piękno, daje dobre samopoczucie i opanowanie, odporność na stres oraz większą pewność siebie. Zajęcia muzyczne powiązane z rytmiką poprawiają koordynację ruchową i budowanie więzi rodzinnych. Pamiętajmy! Sztuka łagodzi obyczaje!

Język angielski

Język angielski w formie zabawy umuzykalniającej oraz podczas wszystkich wyżej wymienionych zajęć.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej…