Dlaczego warto wybrać żłobek prywatny?

Żłobek prywatny to kochające ciocie, kameralne grupy dzieci, bajkowe wnętrza, wielki plac zabaw, zdrowa i zbilansowana dieta, opieka specjalistów i zaplecze techniczne, które sprzyja rozwijaniu indywidualnych predyspozycji Twojego dziecka. Właśnie tak powinno to wyglądać, prawda? Sprawdź, czym jeszcze wyróżniają się żłobki prywatne w Warszawie na tle placówek publicznych i dlaczego warto wybrać żłobek prywatny.

 

Decyzja o zapisaniu dziecka do żłobka nie należy do najłatwiejszych. Trudno rozstać się z zaledwie roczną, bezbronną i niezwykle wrażliwą istotą, która chłonie dźwięki, obrazy, zapachy, smaki i doznania dotykowe z otoczenia, rozwijając się z niesamowitą prędkością. Na szczęście istnieją żłobki prywatne, założone przez specjalistów, doświadczonych pedagogów i rodziców, prowadzone przez liczną i wykwalifikowaną kadrę, zgodnie z najnowszymi systemami kształcenia i w duchu różnorodnych filozofii opieki nad dziećmi. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje bez wątpienia metoda Montessori, realizująca podejście bliskościowe i bezwarunkowe. Wymieniając zalety żłobków prywatnych, nie będziemy się jednak skupiać wyłącznie na fenomenalnej pedagogice Marii Montessori. Wybór właściwego żłobka prywatnego to bowiem nie lada wyzwanie. Sprawdź zatem, na co warto zwrócić uwagę, wybierając żłobek prywatny. Warszawa oferuje spore zaplecze placówek, które możesz sklasyfikować pod względem materialnym, organizacyjnym oraz osobowym.

 

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając żłobek prywatny w Warszawie?

Lokalizacja, wolne miejsca, standard, opłaty i wyżywienie należą do najważniejszych kryteriów, pod kątem których warto dokonać wstępnej selekcji żłobków prywatnych w Warszawie. Ostatecznie na Twojej liście znajdzie się zapewne kilka nietuzinkowych miejsc – to doskonały moment, aby odnieść się do czynników, które przesądzą o wyborze idealnego żłobka prywatnego dla Twojego dziecka. Żłobek niepubliczny (Warszawa) powinny wyróżniać:

 • duże nakłady finansowe na szkolenie kadry, dodatkowe zajęcia rozwojowe i nowoczesne wyposażenie,
 • niewielkie grupy dzieci pod opieką dwóch-trzech opiekunów,
 • liczna, wykwalifikowana kadra,
 • opieka dostępna przez cały rok,
 • dodatkowe aktywności rozwojowe (zajęcia językowe, plastyczne, muzyczne, sensoryczne),
 • wsparcie dodatkowego personelu (logopeda, dietetyk, psycholog dziecięcy, pielęgniarka).

Indywidualny kontakt opiekunów z dziećmi, przebywającymi w małych grupach, sprzyja budowaniu więzi, bliskości, przyspiesza adaptację dziecka do nowego środowiska oraz zapewnia rodzicom otrzymanie wartościowej informacji zwrotnej. W takim właśnie duchu prowadzony jest prywatny żłobek Montessori (Warszawa). Poznaj najpiękniejsze wartości pedagogiki Marii Montessori oraz Jespera Juula, które zapewnią Twojemu dziecku rozwój w poczuciu akceptacji, wzajemnego szacunku oraz niczym nieskrępowanego indywidualizmu.

 

Jak prywatny żłobek Montessori wpływa na rozwój dziecka?

Na pewno zastanawiasz się, czego dziecko uczy się w żłobku. Wszystko zależy od miejsca, które wybierzesz. Prywatny żłobek Montessori to tylko jedna z dostępnych opcji. Dlaczego warto bliżej przyjrzeć się metodzie, którą opracowała wybitna, włoska lekarka? Metoda Montessori zapewnia dziecku wszechstronny rozwój, oparty na jego naturalnych predyspozycjach. Rolą cioci jest zaś wspieranie w samodzielności i towarzyszenie dziecku z miłością, a także pomoc w:

 • osiągnięciu spontanicznej koncentracji,
 • rozwijaniu wiary we własne siły,
 • wypracowaniu zamiłowania do porządku, ciszy i pracy indywidualnej,
 • wypracowaniu postaw posłuszeństwa, opartego na swobodnej decyzji, nie zaś na zewnętrznym przymusie,
 • uniezależnieniu się od nagród,
 • osiąganiu spontanicznej samodyscypliny,
 • formowaniu postaw wzajemnej pomocy bez egoistycznej rywalizacji,
 • umiłowaniu rzeczywistości i otoczenia.

W prywatnym żłobku Montessori dziecko nie staje się idealnym, lecz osiąga optymalny poziom własnych możliwości rozwojowych, kreatywności i motoryki, w zgodzie z otoczeniem. Zapewnij maluszkowi możliwość nauki przez działanie, czerpanie radości z samodzielności i odpowiedzialności, rozwijanie koncentracji i talentów, a nade wszystko zaspokajanie naturalnej ciekawości. Jeśli szukasz idealnego żłobka prywatnego dla Twojego dziecka – z dodatkowymi zajęciami i wsparciem specjalistów, z jadłospisem, uwzględniającym różnorodne diety, z wykwalifikowaną kadrą przewodników Montessori – postaw na Żłobek Stefcio Lewcio, prywatny żłobek Mokotów, prywatny żłobek Praga Południe (Gocław) Warszawa.