Jak ubrać dziecko do żłobka?

Jak ubrać dziecko do żłobka? Długi, czy krótki rękaw? Bluza – na zamek, czy „przez głowę”? Właściwe ubranie dziecka do żłobka to jedna z codziennych zagwozdek rodziców. Postanowiliśmy rozwiać wątpliwości i udzielić kilku rad.

Podczas każdej pory roku, temperatura powietrza różni się na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Z tego względu łatwo o przeziębienie, a tego przecież chcemy uniknąć, aby kolejnym zmartwieniem nie było ubieranie dziecka w czasie choroby.

 

Właśnie dlatego idealne rozwiązanie to ubiór dziecka na cebulkę.

Ubiór na cebulkę (warstwowo) sprawdza się podczas każdej pory roku. Ubrania, które zakładane są jedno na drugie, dają kontrolę i spokój psychiczny rodziców i opiekunów, ponieważ praktycznie natychmiast możemy zareagować, kiedy dziecku jest zbyt gorąco zdejmując jedną warstwę lub za zimno – zakładając. Pamiętajmy, że lepiej założyć maluchowi bieliznę, dres, legginsy zamiast obcisłych ubrań, które zabierają przestrzeń między ubraniami a ciałem. Przy obcisłym stroju nie ma dopływu powietrza, co sprawia, że dziecku jest zimniej, gdyż nie tworzy się przestrzeń z powietrzem, która dodatkowo ogrzewa.

Najlepsze ubrania dla dzieci to te z naturalnych materiałów, mając oczywiście na uwadze regulację temperatury, są przewiewne.

 

Nie możemy również zapomnieć o wygodzie dziecka

Jest to jedna z najważniejszych kwestii ubioru maluchów. Żaden element garderoby nie może być zbyt obcisły, ograniczający ruchy dziecka. Oczywiście działa to tak samo w przeciwnym przypadku. Nie zakładajmy dzieciom za dużych spodni, spódniczek, które będą się co chwilę zsuwać i spadać. Dobrym rozwiązaniem dla dolnej części garderoby są spodnie, legginsy, spódniczki na gumkę.

 

Najważniejsza jest praktyczność

Łatwiej, szybciej i bez dodatkowych stresów dla dzieci będzie ubranie na koszulkę/bluzkę rozpinanej bluzy/swetra. Przy takim ubiorze dziecko również uczy się samodzielności, ponieważ łatwiej mu samemu zdjąć rozpinaną bluzę niż naciąganą przez głowę. Jeżeli chodzi o dół garderoby, dużym stresem dla dzieci jest nakładanie i zdejmowanie ogrodniczek, dlatego odradzamy ten typ spodni.

Każde dziecko jest inne, jedno lepiej czuje się w wyższych temperaturach, inne w niższych. Ważne jest także rozróżnienie stroju odpowiednio dobranego do wieku dziecka. Malucha, który biega, ubierzemy lżej, a dziecko, które jeszcze samodzielnie nie chodzi – cieplej.

W żłobku Stefcio Lewcio dbamy o to, aby minimalna temperatura powietrza wynosiła 20 st. Celsjusza. Obydwa żłobki Stefcio Lewcio – na Mokotowie i na Gocławiu posiadają plac zabaw, na którym dzieci spędzają dużo czasu. Ciocie w żłobku dbają o to, aby dzieci były ubrane odpowiednio do warunków atmosferycznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest wartościowy dla innych rodziców, udostępnij klikając tutaj:

Lub sprawdź jak wygląda rekrutacja do żłobka Stefcio Lewcio.