Żłobek sensoryczny – Warszawa Gocław i Mokotów

Z punktu widzenia osoby dorosłej żłobek to miejsce, w którym dzieci są otaczane troską i opieką. Z punktu widzenia dziecka jest to przede wszystkim przestrzeń wypełniona codziennymi aktywnościami i zabawami. Głównym celem realizowanym przez nasz żłobek jest multisensoryka (w tym m.in. sensoplastyka), czyli pobudzanie wszystkich zmysłów dziecka. Takie zajęcia odbywają się w obu placówkach Stefcio Lewcio, niezależnie od tego, czy wybierzesz Mokotów, czy Gocław.

 

Czym jest żłobek sensoryczny?

Niepubliczny żłobek sensoryczny to miejsce, w którym dziecko rozwija wszystkie zmysły. Zabawy sensoryczne pozwalają maluchowi poznawać świat przez zmysły i czerpać z tego mnóstwo radości. Nasz żłobek sensoryczny (zarówno ten, którego siedzibą jest Mokotów, jak i placówka leżąca na Gocławiu) to miejsce, w którym dziecko już od najmłodszych lat poznaje własne zmysły i uczestniczy w angażujących zabawach. 

 

Zajęcia multisensoryczne stymulują wszystkie siedem zmysłów dziecka: zmysł dotyku, wzroku, słuchu, węchu, smaku, czucia głębokiego i równowagi. Wspieramy proces integracji sensorycznej, skupiając się na nauce prawidłowego rozpoznawania bodźców otrzymywanych ze wszystkich zmysłów. Podczas zajęć rozwija się również wyobraźnia przestrzenna dziecka wraz z logicznym myśleniem. Dzięki naszym zabawom sensorycznym ćwiczymy motorykę małą i dużą malucha, a poprzez stymulację czucia głębokiego stwarzamy okazję do wyciszenia od nadmiaru bodźców. 

Żłobek prywatny Warszawa - Mokotów oferuje zajęcia sensoplastyczne Dlaczego warto wybrać niepubliczny żłobek sensoryczny?

Sprawdź, co możesz zapewnić swojemu dziecku, decydując się na żłobek sensoryczny (Gocław lub Mokotów):

 

  • Rozwój wszystkich siedmiu zmysłów – zabawy sensoryczne mają korzystny wpływ na wszechstronny rozwój dziecka oraz procesy uczenia się i zapamiętywania.
  • Świadoma nauka – dziecko uczy się, w jaki sposób świadomie korzystać ze swoich zmysłów i jak wyciszać nadmiar bodźców.
  • Angażujące aktywności – zabawy sensoryczne działają relaksująco, a przy tym pobudzają dziecięcą kreatywność i ciekawość świata oraz zaspokajają potrzebę ruchu.
  • Rozwój mowy – zajęcia sensoryczne w naturalny sposób przyspieszają rozwój mowy i wspierają komunikację.
  • Podążanie za potrzebami dziecka – prowadzimy zajęcia w małych grupach, dlatego każde dziecko może się rozwijać we własnym tempie i z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb.

Zajęcia sensoplastyczne w żłobku mokotów Stefcio LewcioWybierając żłobek, w którego programie znajdują się zabawy sensoryczne (m.in. sensoplastyka), wspierasz wszechstronny rozwój swojego malucha i zapewniasz mu wspaniałą zabawę każdego dnia. Rekrutacja do żłobka sensorycznego Stefcio Lewcio trwa przez cały rok!