Jak działa żłobek montessori warszawa? Żłobek prywatny mokotów - Stefcio Lewcio

Jak działa żłobek Montessori?

W Stefcio Lewcio wykorzystujemy elementy metody Montessori, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród rodziców. W związku ze stosowaniem tej metody otrzymujemy sporo zapytań o to, w jaki sposób funkcjonuje nasz żłobek Montessori. Poniżej znajdziesz najważniejsze założenia, którymi kierujemy się w codziennej pracy z dziećmi.

Na czym polega edukacja Montessori?

Maria Montessori, twórczyni tej unikalnej metody, była włoską lekarką i pedagożką. To właśnie ona jako pierwsza sprzeciwiła się tradycyjnej metodzie nauczania i zauważyła, że proces socjalizacji dzieci przebiega znacznie lepiej, gdy edukacja jest dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego malucha. Edukacja Montessori przeciwstawia się więc klasycznemu systemowi szkolnemu, który tłumi aktywność i kreatywność dziecka – a zamiast tego wspiera twórczość i spontaniczność małego człowieka. Pedagogika Montessori ma na celu wszechstronny rozwój malucha – zarówno pod względem fizycznym, jak i kulturowym, społecznym oraz duchowym. 

Jak wygląda sala w duchu Montessori?

W metodzie Montessori istotną rolę odgrywa otoczenie, dlatego sale dydaktyczne Stefcio Lewcio są wyposażone w taki sposób, by wspierały indywidualny rozwój każdego dziecka. Pomoce Montessori zachęcają maluchy do aktywności, a także pomagają ćwiczyć motorykę i rozwijają kreatywność. Program Montessori skupia się na kształtowaniu samodzielności, dlatego dajemy dzieciom czas na zrozumienie, w jaki sposób funkcjonuje dana zabawka, nie dostarczając gotowych odpowiedzi. Dbamy również o to, by meble i zabawki znajdowały się na poziomie dziecka – aby mogło samodzielnie sięgać po wszystkie przedmioty. Zapewniamy materiały sensoryczne, edukacyjne i plastyczne, które są polecane przez Polski Ośrodek Edukacji Montessori.

Dlaczego warto zapisać dziecko do żłobka Montessori?

Stefcio Lewcio to żłobek z elementami Montessori przeznaczony dla dzieci w wieku od 5 miesięcy do 3 lat. Zapisując malucha do takiego żłobka, masz pewność, że placówka zadba o indywidualne potrzeby dziecka.

Żłobek Montessori to:

  • wszechstronny rozwój we własnym tempie,
  • rozbudzanie naturalnej dziecięcej ciekawości,
  • nauka współpracy i wzajemnego szacunku,
  • nauka przez doświadczanie, 
  • wspieranie niezależności dziecka.

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami – chętnie porozmawiamy z Tobą o metodzie Montessori!