English daycare warsaw - musical babies method

Język angielski w żłobku – na czym polega nauka?

Nauka angielskiego wielu osobom kojarzy się z prowadzeniem rozmów, pisaniem esejów i rozwiązywaniem zadań gramatycznych. Oczywiście tego typu metod nie stosuje się w pracy z małymi dziećmi, które wymagają zupełnie innego podejścia. Na czym więc polega nauka języka angielskiego w żłobku?

Nauka angielskiego metodą Musical Babies

Język angielski jest bardzo melodyjny, dlatego w pracy z maluchami doskonale sprawdza się metoda muzyczno-sensoryczno-ruchowa. Nasz prywatny żłobek pracuje metodą Musical Babies, która jest przeznaczona dla dzieci od 6. miesiąca życia. Metoda ta zakłada, że język poznany w sposób muzyczny i sensoryczny (całym ciałem) jest niewymazywalny z pamięci, dlatego podczas nauki stosuje się piosenki, rymowanki, muzykę klasyczną i ruch. W nowym żłobku Stefcio Lewcio w dzielnicy Mokotów z dziećmi codziennie przebywa Native Speaker.

Czy język angielski w żłobku to dobry pomysł?

Najlepszy moment na rozpoczęcie nauki angielskiego to czas, kiedy dziecko nie mówi jeszcze w języku ojczystym. W ten sposób maluch poznaje dwa języki równocześnie – dokładnie tak samo, jak dzieci dwujęzyczne. Język angielski metodą Musical Babies jest adresowany do najmłodszych dzieci, nawet tych, które jeszcze nie zaczęły mówić. Umiejętność mówienia nie jest więc w tym przypadku kluczowym elementem. Maluchy uczą się natomiast wyczulenia na dźwięki, intonację i melodię języka, co jest niezwykle ważne w późniejszej budowie zdań i wypowiadaniu słów z prawidłowym akcentem.

Nauka angielskiego przez muzykę – dlaczego warto?

Czy wiesz, że dzieci w wieku niemowlęcym mają słuch absolutny? Maluchy są w stanie usłyszeć niezwykle bogatą skalę dźwięków, a ta wrodzona umiejętność przydaje się podczas nauki języka ojczystego. Warto ją wykorzystać również w celu nauki angielskiego. Wcześnie rozpoczęty proces przyswajania języka obcego przynosi mnóstwo zalet: eliminuje barierę językową, ułatwia naturalne budowanie zdań i pozwala rozmawiać bez polskiego akcentu. Nasz wyjątkowy żłobek to miejsce, w którym Twój maluch rozpocznie naukę angielskiego w sposób przyjazny, relaksujący i całkowicie pozbawiony stresu.