Zajęcia w żłobkach Stefcio Lewcio
W żłobkach Stefcio Lewcio zabawa nie ma końca
Lwiątka w żłobkach i punktach opieki dziennej Stefcio Lewcio codziennie wyruszają na wielką przygodę. Przygotowaliśmy dla nich zajęcia edukacyjne, które wypełniają ich dzień wspaniałą zabawą. Zobaczcie sami!
Nasze zajęcia
Plastyka
Zajęcia artystyczne, lekcje sztuki. Grupowe zajęcia artystyczne to zabawa, motywacja, widoczne rezultaty i mnóstwo pozytywnych emocji. Dzieci, tworząc prace plastyczne, rozwijają wyobraźnię, pomysłowość, kreatywność. Dotykanie, manipulowanie, nadawanie formy, przyklejanie, sprawia dzieciom wiele radości. Wykonywane prace pozwolą na wyrażenie swoich emocji, uczuć i komunikowanie się z otoczeniem.
Metoda Montessori
Pedagogika Montessori przeciwstawia się tradycyjnemu systemowi szkolnemu, który tłumi aktywność maluchów. Jej celem jest wspieranie twórczości i spontaniczności dzieci, co prowadzi do wszechstronnego rozwoju maluchów – pod względem fizycznym, kulturowym, społecznym oraz duchowym.
Podejście bliskościowe
Idea żłobków bliskościowych jest zbliżona do pedagogiki Marii Montessori. W takich żłobkach na pierwszym miejscu stawia się zawsze potrzeby dziecka, indywidualny rozwój i poczucie bezpieczeństwa. Istotna jest również bliska relacja z rodzicami i poświęcanie dużej ilości uwagi każdemu maluchowi.
Warsztaty kulinarne
Gotuj we wspaniałej atmosferze z najlepszymi i najmłodszymi szefami kuchni! Wspólnie tworzymy kulinarne opowieści! Warsztaty w żłobku Stefcio Lewcio to zajęcia kulinarne, podczas których nasze Maluszki samodzielnie tworzą przepyszne dania. Kto wybierze się z nami na pizzę do Włoch, czy przygotuje zdrowe batony? Zajęcia pobudzają wyobraźnię, kreatywność, uczą samodzielności, higieny, odpowiedzialności, a także pobudzają zmysły smaku, węchu, dotyku. Głównym celem tych zajęć jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i ich rodziców.
Ćwiczenia logopedyczne
Zajęcia, które ćwiczą wymowę, mięśnie jamy ustnej i sprawność językową. Zachęcamy dzieci do ćwiczeń logopedycznych poprzez zabawę w łamańce językowe. Prawidłowa wymowa, dobra dykcja to umiejętności często bagatelizowane. Mówienie staranne, wyraźne i płynne jest prawdziwą sztuką.
Multisensoryka
Jej zadaniem jest wspieranie rozwoju zmysłów niemowląt i większych dzieci. To zajęcia stymulujące wszystkie siedem zmysłów dziecka oraz wspierające proces integracji sensorycznej. Organizacja multisensoryki stwarza okazję do wyciszenia od nadmiaru bodźców poprzez stymulację czucia głębokiego, a stały schemat zajęć sprzyja poczuciu bezpieczeństwa i ćwiczeniom motoryki małej i dużej.
Ogrodnictwo
Sezonowe zajęcia w naszym ogrodzie. Ćwiczymy motorykę małą, dużą oraz koordynację ręka-oko. Zamieniamy się w prawdziwych ogrodników – siejemy warzywa, sadzimy kwiaty, podlewamy i czekamy aż będziemy mogli schrupać własne marchewki i udekorować nasze sale kwiatami.
Gimnastyka korekcyjna
Dziecko poprzez spostrzeżenia, obserwacje i naśladownictwo zdobywa doświadczenie, następnie powoli pozbywa się początkowych błędów. Nabywa odpowiednie czucie i pamięć mięśniową, jego ruchy stają się bardziej celowe, skoordynowane, dokładne. Kształtowanie zdolności motorycznych oraz umiejętności ruchowych jest jednym z celów kierowanej aktywności ruchowej dzieci.
Rytmika i umuzykalnianie
Systematyczne obcowanie z muzyką w okresie dzieciństwa ma największy wpływ na rozwój mózgu, zdolności motoryczne i osobowość. Rozwija kompetencje społeczne, polepsza pamięć i koncentrację, daje większą swobodę komunikacji i szybszą naukę języków, pomaga w nauce przedmiotów ścisłych, uwrażliwia na piękno, daje dobre samopoczucie i opanowanie, odporność na stres oraz większą pewność siebie. Zajęcia muzyczne powiązane z rytmiką poprawiają koordynację ruchową i budowanie więzi rodzinnych. Pamiętajmy! Sztuka łagodzi obyczaje!
Język angielski
Język angielski w formie zabawy umuzykalniającej oraz podczas wszystkich wyżej wymienionych zajęć.